Kaip pradėti sportuoti?


Kaip pradėti sportuoti

Dažnas svajoja apie lieknesnį kūną, apie stiprius raumenis ir sveika gyvenseną. Tačiau labai dažnai šios svajonės yra atsisakoma,  kai reikia jas įgyvendinti. Po pirmos treniruotės, po pirmo bandymo valgyti sveikai, dauguma žmonių pasiduoda, nes sportas pradeda keisti jo įpročius. Po pirmo nejaukaus  apsilankymo sporto klube, kai nežinai kaip naudotis treniruokliais, po pirmo bandymo gaminti maistą sveikai, susiduri su sunkumais ir nebenori to daryti toliau. Juk taip lengva grįžti atgal į savo įpročius, ir vietoje treniruotės, likti namuose ant sofos. Tačiau yra keletą būdų, kaip pakilti nuo sofos ir eiti sportuoti. Ir štai keletą jų:

1. Įsivaizduokite savo tikslus ir užrašykite juos ant lapo. Surašykite viską kuo tiksliau - ką norėtumėte padaryti, per kiek laiko turėtumėte pasiekti savo tikslus, kodėl tai turėtumėte daryti. Susiplanuokite viską iki smulkmenų.

2. Susiraskite mėgstama veiklą, kuri būtų susijusi su sportu : tinklinis, joga, plaukimas baletas, šokiai, galbūt kažkada norėjote išmokti kovos menų? Kad pradėti sportuoti, nebūtina bėgti iš karto į sporto klubą, nors Jums ten ir nepatinka. Pradėkite sportuoti po truputį, darydami tai kas jums patinka, užsiimdami mėgstama veikla.

3. Įsigykite pačia geriausią ir patogiausia jums sportine apranga! Sportiniai bateliai, sportinės timpos ar marškinėliai. Jauskitės gražiai ir patogiai kai sportuojate, ir tai tikrai pagerins jūsų nuotaika, ir padidins jūsų norą sportuoti, kai jausitės gerai su sportine apranga.

4. Pasidarykite dviejų savaičių mitybos planą – susiplanuokite kada, kokį maistą valgysite, kaip jį gaminsite. Tai suteiks jums konkretumo, nevalgysite visko kas papuola. Gaminkitės maistą iš anksto, važiuokite apsipirkinėti su sąrašiuku – nauja veikla padės jums mėgautis tuo ką darote.

5. Neįspauskite savęs į rėmus – jus juk viską darote dėl savęs, todėl jeigu labai jaučiatės pavargę ar neturintis jėgų, galite praleisti treniruotę. Išeikite bent pasivaikščioti, arba sau pasižadėkite, kad dėl to rytoj padarysite papildomų pratimų, ar prailginsite kardio.

Štai pirmos motyvacinės idėjos, kaip pradėti sportuoti. Svarbiausia nepamirškite, kad jūs tai darote dėl savęs, o ne dėl kažko kito – dėl patingėtos treniruotės kentėsite deja Jūs, o ne treneris.  Tačiau nespauskite savęs, jeigu jaučiate, kad jums per sunku – susiraskite kitų būdų sportuoti, galbūt namuose, nes namų sąlygomis tikrai galima pasidaryti puikią treniruotę.