6 priežastys pradėti treniruoti pilvo presą


Pilvo preso raumenys – svarbi centrinė grandis, jungianti viršutinę kūno dalį su apatine. Visai nesvarbu, kokią kasdienę užduotį atliekate – mušate teniso kamuoliuką ar plaunate grindis. Svarbiausi jūsų atliekami judesiai vyksta tiek viršutinio, tiek ir apatinio pilvo preso pagalba. Tinakami išvystyti pilvo preso raumenys suteikia jėgos, gerina balansą ir stabilumą. Tiesą sakant, stiprūs, lankstūs pilvo preso raumenys teigiamai paveikia kasdienę veiklą, sportinį pajėgumą ir net bendrą sveikatą.

Kasdienė veikla. Lenkiatės užsidėti batus ar paimti siuntinį, atsisukate pasižiūrėti, kas vyksta už jūsų, sėdite kėdėje ar tiesiog ramiai stovite – tai vos keli įprasti veiksmai, visiškai priklausantys nuo centrinės kūno dalies raumenų. Galite to nė nepastebėti, nebent dėl pernelyg silpnų raumenų jums bus sudėtinga ar net skausminga atlikti šias užduotis. Net įprasti veiksmai, kuriuos kasdien atliekate – prausiatės, rengiatės – pasitelkia į pagalbą būtent šiuos raumenis. Ganėtinai dažnai tokie įprasti veiksmai gali sukelti traumų, kai jūsų nugarai tenka atlikti kur kas daugiau, nei pajėgia. Išvysčius pilvo preso raumenis ir ištvermę jums bus lengviau įvykdyti kasdienes užduotis namuose, pavyzdžiui, plauti grindis ar šveisti dušo kabiną.

Sportas ir panaši aktyvi veikla. Daugybė sporto šakų kūno stabilizacijai ir veiksmams naudoja centrinę kūno dalį. Pasisukate norėdami sugauti kamuolį ar plaukdami. Stabilizuojate kūną bėgdami arba lenkiatės mušdami golfo lazdą. Visiems šiems veiksmams reikia stiprių pilvo preso raumenų. Nuo jų priklauso, ar pranoksite savo varžovus – tai yra, ar sugebėsite ilgą laiką išlaikyti nepriekaištingą formą.

Balansas ir stabilumas. Balansas – tai nėra vien stovėjimas ant vienos kojos ar vaikščiojimas ant įtemptos virvės. Balansą mes naudojame kasdien – vaikščiodami ant nelygaus paviršiaus, važiuodami duobėtu keliu. Pilvo srities raumenys suteikia jūsų kūnui balanso ir stabilumo, leidžia laisvai judėti visomis kryptimis net nelygiais paviršiais ar ilgą laiką stovėti vienoje vietoje.

Laikysena. Netinkama laikysena padidina stuburo susidėvėjimo tikimybę, kuri gali sukelti didesnių problemų, tokių kaip išvarža. Jei jūsų pilvo preso raumenys silpni, jūs natūraliai vaikštote susikūprinę, nes nėra pakankamai išvystyti raumenys, kurie galėtų išlaikyti tinkamą laikyseną. Stiprūs pilvo preso raumenys prilaiko stuburą, tad jūs stovėsite tiesiau.

Nugaros skausmas. Pilvo preso raumenys apjungia vidurinę ir apatinę nugaros dalį. Jei pilvo preso raumenys silpni, nugaros raumenys turi dirbti žymiai intensyviau, kad prilaikytų kūną. Stiprūs pilvo preso raumenys pagerina nugaros raumenų ištvermę, tad jums sunkiau pavargti ar pasitempti. Jei jau kenčiate nugaros skausmus, pilvo preso pratimai gali šiek tiek juos palengvinti, nes jūsų kūno raumenys bus geriau subalansuoti.

Lieknesnis liemuo. Pasirinkus tinkamo intensyvumo programą galite gerokai sumažinti liemens apimtis. Norėdami pasiekti šio rezultato galite į pagalbą pasitelkti įvairiausius treniruoklius bei pratimus, nes šiais laikais atsilenkimai nebėra efektyviausi siekiant numesti svorio pilvo srityje.  Žinoma, reikia nepamiršti, kad plokščiam pilvui vien treniruočių neužteks – norint numesti svorį reikės suderinti mitybos įpročius.

Taigi pratimai pilvui mažinti jums ne tik padės numesti svorio, bet ir suteiks daugybę kitokių privalumų, kuriuos bemat pajusite kasdienėje veikloje. Nors išvystyti stiprius pilvo preso raumenis prireikia nemažai laiko ir pastangų, svarbiausia neprarasti motyvacijos. Priimkite iššūkį ir pasistenkite dėl savo figūros ir sveikatos.

Dvejojate nuo ko pradėti? Peržiūrėkite VS SPORT pilvo preso treniruoklių asortimentą štai čia: https://vs-sport.lt/lt/143-pilvo-preso-treniruokliai